Atletai nusprendžia laikytis begliuteninės dietos dėl geresnių rezultatų?

Džeimsas Starksas, žaidžiantis amerikietiškąjį futbolą už Green Bay Packers klubą JAV po patirtų traumų koledže ir pradėjus sportuoti kaip profesionalui, nusprendė paklausyti dietologo rekomendacijų reabilitacijos laikotarpiu laikytis begliuteninės dietos ir taip atgauti savo sportinę formą, nors jam ir nėra diagnozuota celiakija.

Dieta padėjo ne tik jam sustiprėti (atgauti per traumas nukritusį svorį), bet, kaip rašo šaltinis, užbaigti naktipietinius užkandžiavimus ir grįžus į komandą atlikti savo vaidmenį nepriekaištingai.

"This new diet took some sacrifices. Starks quit his late-night snacks. No more pepper-jack cheese, no more pepperoni. He eats gluten-free bread and steers clear of dairy products.
All worth it. He's bigger, stronger and gunning for a larger role.
"No matter what happens," Starks said, "I'll be ready for my name to be called.", rašoma JS Online. Daugiau skaitykite šioje nuorodoje. Įrašą aptikome ir celiac.com bei Celiacdisease įrašuose.

Kiti sportininkai, nuspendę laikytis begliuteninės dietos dėl sporto rezultatų:

-krepšininkas Kyle Korver iš Chicago Bulls

-JAV plaukikė Dana Vollmer (pradėjusi begliuteninę dietą prieš tai kaip laimėjo savo pirmąjį aukso medalį 2011 Pasaulio plaukimo čempionate)

-MIšrių kovos menų (Ultimate Fhiting Championship – UFC) atstovas Dennis Hallman, kuris serga celiakija ir yra viešai diskutavęs apie savo būklę ir dietos įtaką treniravimuisi.

-Nate Brannen, vidutinių nuotolių bėgikė iš Kanados, kuri 2012 m. Olimpiados Londone metu varžėsi 1500 metrų distancijoje. Ši sportininkė celiakija neserga, tačiau begliuteninė dieta jai buvo rekomenduota dėl mažesnių traumų tikimybių profilaktikos.

-Novak Djokovic, kuris greičiausiai yra žymiausias atletas Pasaulyje, besilaikantis begliuteninės dietos, nes yra iškovojęs 2008 Beiijing'o Olimpinę bronzą Vyrų pavienėse lauko teniso varžybose, bet užleido pozicijas Argentinos sportininkui šių metų olimpiados bronzos medalio laimėjimui.

-Andrew Steele bėgikas 400 metrų distancijoje už Didžiąją Britaniją 2008 Olimpiadoje

-Dana Vollmer, už JAV rinktinę 2012 m. olimpiadoje 100 metrų plaukimo delfinu ir 200 m. laisvo stiliaus (komandinėje rungtyje) distancijose plaukusi plaukikė begliuteninės dietos laikosi nuo 2011, kai jai buvo diagnozuota glitimo ir kiaušinio netolerancija.  Dana iškovojo auksą tiek 100 metro plaukimo delfinu, tiek komandinėje 200 m. laisvo stiliaus plaukimo rungtyje.