Draugiški alergiškiems šokoladiniai Šv. Velykų kiaušiniai (be glitimo, be pieno, be kiaušinių)

Šį pavasarį Šv. Velykų triušis atneš kai ką įpatingą alergiškiems – šokoladinius kiaušinius be pieno, glitimo, kiaušinių.

Papildomai reikės:
10-12 plastikinių kiaušinių dėklų (formelių);
Maistinės plėvelės.

Ingredientai:
1. 500g smulkinto juodojo šokolado.*
*Siekinat užtikrinti, kad šokolade nėra pieno produktų, glitimo, riešutų ar kitų alergizuojančių produktų visuomet atidžiai perskaitykite etiketę.
2.Kremo miltelių „Orgran“.

Paruošimo metodas:
Į maistinę plėvelę įdėkite kiaušinio formelę (galite naudoti ir švariai išplautą bei nusausintą kiaušinio formą išlaikiusį lukštą) ir, palikę plėvelei vietos, suriškite viršuje. Palikite plėvelėje vietos tiek, kiek turėtų likti įsivaizduojamai žvakei.

Giliame, nedideliame puode ant mažos ugnies ir maišydami ištirpinkite šokoladą. Ištirpinę nuimkite nuo orkaitės ir leiskite 5 min. šokoladui atvėsti ir sutirštėti. Laikydami už plastikinės plėvelės viršaus („žvakės“ viršuje) panardinkite kiaušinį į šokoladą kol kiekvienas kiaušinis iki pusės prisipildys šokoladu.

Formeles sudėkite į kartoninį kiaušinių dėklą arba mažų keksų kepimo formą, kad nuvarvėtų šokoladas. Atsargiai atlaisvinkite plėvelę nuo formelių taip, kad liktų šokoaladinis „lukštas“ ir palikite atvėsti, kol paruošite kreminį įdarą.

Kremas:

Ingredientai:
Kremo milteliai „Orgran“ 200g.

Gaminimo būdas:
1. Į prikaistuvį įberkite 2 nubrauktus valgomuosius šaukštus „Orgran“ kremo miltelių ir 1 valgomąjį šaukštą cukraus* (Tirštesniam kremui įberkite 3 valgomuosius šaukštus).
2. 500ml augalinės kilmės pieno pilkite tol kol gausite vientisą masę.
3. Po truputį supilkite likusį pieną ir nuolat maišydami, lėtai užvirinkite. Ugnį sumažinkite ir pavirkite 1 minutę.
4. Pabaigus virti, nuimkite nuo viryklės ir leiskite masei atvėsti.
5. Jei neturite desertinio maišelio į kurį sudėję kremą galėtumėte į šokoladinius kiaušinius išspausti masę, tuomet naudokite šaukštelį.

*Jei norite cukrų galite pakeisti fruktoze, ar kitais cukraus pakaitalais.
*Galima pakeisti kremo spalvą bei skonį įdedant pipirmėtės esencijos, apelsino esencijos ar nesaldintos kakavos. Norint, kad atrodytų žaismingiau galite įdėti šiek tiek maistinių dažų.